جراحی کیست تخمدان در اصفهان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pocket
اشتراک گذاری در google

جراحی کیست تخمدان در اصفهان : تخمدان یکی از اعضای اندام تناسلی بانوان است. مشکلاتی که در این عضو رخ می‎دهد از انواع بیمارری‎های زنان است. وظیفه‎ی تخمدان‎ها تولید هورمون استروژن است. کیست تخمدان کیسه‎هایی هستند که در داخل و یا بر روی سطح تخمدان قرار می‎گیرند. این کیست‎ها که ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد در اغلب زنان امری طبیعی است. این کیست‎ها در برخی موارد بدون هیچ علائمی بروز می‎یابد و خود به خود از بین می‎روند در چنین شرایطی نیاز به درمان وجود ندارد اما در برخی موارد دیگر که مشکل کیست تخمدان جدی‎تر است فرد باید به پزشک مراجعه نماید و مورد معاینه و درمان قرار گیرد. پیش از یائسگی کیست تخمدان به دلیل دوره‎های پریود از بین رفته و نیازی بع جراحی ندارد. جراحی برداشت کیست تخمدان در اصفهان در مواردی تجویز می‎گردد که کیست مشکوک به سرطان باشد. در ادامه به بررسی نحوه‎ی درمان کیست خطرناک و انواع کیست می‎پردازیم.

علائم ایجاد کیست تخمدان

هر نوع بیماری با علائم مشخصی بروز می‎یابد. این علام به عنوان زنگ هشدار است تا بیمار فوراً به پزشک مراجعه نماید و مورد درمان قرار گیرد.

از علائم کیست تخمدان باید به موارد زیر اشاره نمود:

 • اختلالات در زمان قاعدگی
 • تهوع
 • افزایش وزن و موهای زائد بدن
 • نفخ شکم
 • درد در رابطه‎ی جنسی و یا در دوران قاعدگی
 • افزایش حساسیت سینه
 • تب
 • ضعف و سرگیجه
 • تنگی نفس

هزینه عمل کیست تخمدان اصفهان

درمان کیست تخمدان در اصفهان

همانطور که مطرح شد برخی از انواع کیست تخمدان به مرور زمان از بین می‎رود و علائمی ندارد. برای درمان این نوع کیست تخمدان نیازی به جراحی نیست و با درمان‎های سبک‎تر قابل دفع است. از انواع این درمان‎ها باید به موارد زیر اشاره نمود:

 • دارو درمانی

دارو درمانی از درمان‎های ابتدایی کیست تخمدان است. ز جمله این داروها می‎توان به قرص‎های ضدبارداری اشاره نمود. البته لازم به یادآوری است داروهای درمانی باید با تجویز پزشک مصرف شود در غیر این صورت می‎تواند عوارضی برای فرد ایجاد نماید. دارو درمانی می‎تواند کیست‎ها را در مراحل اولیه درمان نماید و از عود مجدد آن جلوگیری کند.

 • درمان گیاهی

این نوع درمان در صورتی که فرد به آن حساسیت داشته باشد می‎تواند سبب بروز مشکلات بسیاری گردد. درمان‎های گیاهی مانند زنجبیل، کتان، بابونه، آلوئه‎ورا و… درمان قطعی برای از بین بردن کیست نیست و در برخی موارد می‎تواند بی‎تاثیر نیز باشد.

اما در صورتی که کیست تخمدان در مرحله‎ی خطرناکی قرار داشته باشد لازم است بیمار برای برداشت آن عمل جراحی انجام دهد. جراحی‎هایی که برای برداشت کیست انجام می‎شود شامل موارد زیر است.

 • لاپاروسکوپی

جراحی لاپاراسکوپی که تحت بی‎هوشی کامل انجام می‎شود نیازی به بستری بیمار ندارد. در این جراحی دستگاه لاپاراسکوپ از طریق ایجاد برشی در موضع مورد نظر وارد بدن بیمار می‎شود تا پزشک بتواند با دقت بیشتری بییمار را معاینه نماید. استفاده از گاز دی اکسید کربن که قابل جذب و بی‎خطر است این معاینه را تسهیل می‎بخشد. پزشک پس از شناسایی و تعیین محل این کیست اقدام به بداشت کامل آن می‎نماید.

 • لاپاراتومی

جراحی لاپاراتومی برای بیمارانی انجام می‎شود که عمل لاپاراسکوپی آن‎ها موفقیت آمیز نبوده و پزشک نیز دارد تا احاطه‎ی بیشتری به موضع مورد درمان داشته باشد. در این جراحی پزشک برای دسترسی بهتر به کیست مورد نظر در ناحیه‎ی مربوطه برشی ایجاد می‎کند. اندازه‎ی این برش بستگی به شدت بیماری دارد. پزشک پس از بررسی کامل اقدام به برداشت کیست می‎نماید.

لاپاراتومی یا لاپاراسکوپی

جراحی لاپاراتومی و لاپاراسکوپی که برای برداشت کیست تخمدان مورد انجام قرار می‎گیرند مزایا و عوارض مخصوص خود را داند. اما به طور کلی اغلب پزشک جراحی لاپاراسکوپی را پیشنهاد می‎دهند زیرا اسکار (جای زخم) کمتری از خود برجای می‎گذارد. ما لازم است بدانید انتخاب روش جراحی توسط پزشک متخصص انجام می‎شود و نظر بیمار به دلیل عدم اطلاعات کافی چندان تعیین کننده نیست. انتخاب روش مناسب پس از معاینه‎ی فرد تعیین می‎گردد. شرایط بیاری هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. بنابراین نمی‎توان به طور قطع بیان نمود کدام درمان برتری دارد و بهتر است.

هزینه درمان کیست تخمدان در اصفهان

برای درمان کیست تخمدان در اصفهان روش‎های مختلفی وجود دارد. در صورتی که کیست در مراحل اولیه باشد درمان آن نیاز به صرف هزینه‎ی زیادی ندارد. اما اگر کیست تخمدان در موقعیتی قرار داشته باشد که بنا به نظر پزشک انجام جراحی برای آن ضروری باشد اندکی هزینه‎های درمان افزایش می‎یابد. هزینه‎ جراحی کیست تخمدان اصفهان تحت تاثیر فاکتورهای بسیاری چون شرایط بیمار، دستمزد پزشک، هزینه‎های بیمارستان، میزان پیشرفت بیماری، روش درمان و… است. این هزینه تا پیش از معاینه‎ی بیمار قابل تعیین نیست. البته استفاده از بیمه برای کاهش این هزینه بسیار موثر است. اغلب شرکت‎های بیمه این جراحی‎ها را تحت پوشش خود قرار می‎دهند اما به هر نحو ضروری است پیش از شروع درمان با مشاور بیمه‎ی خود مشورت نمایید.

ماندگاری نتایج درمان کیست تخمدان اصفهان

همانطور که مطرح شد برای درمان این بیماری روش‎های مختلفی وجود دارد که ماندگاری نتایج حاصل از آن‎ها متفاوت است. برخی درمان‎ها مانند درمان گیاهی در صورتی که تاثیر بر از بین رفت رفتن این عارضه داشته باشد کوتاه مدت است اما برخی دیگر مانند جراحی برداشت کیست ماندگاری بیشتری دارد و امکان عود مجدد کیست بسیار کم است.

آخرین مطالب

محبوب ترین مقالات

 سوالات متداول جراحی زیبایی زنان(لابیاپلاستی)