درمان زگیل تناسلی در اصفهان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pocket
اشتراک گذاری در google

درمان زگیل تناسلی در اصفهان :  ویروس‎ها می‎توانند خود را به اشکال مختلفی نشان دهند از جمله زگیل. در واقع زگیل یک ویروس پوستی است که رد سطح رویی پوست خود را نشان می‎دهد و با گذشت چند روز و یا چند هفته از بین می‎رود. این تومور خوش خیم و غیرسرطانی می‎تواند در هر قسمتی از بدن بروز یابد. رایجترین نوع این دست زگیل‎ها، زگیل تناسلی می‎باشد که به آن hpv نیز گویند. زگیل تناسلی که به شدت مسری است از طریق رابطه جنسی و یا تماس پوستی منتقل می‎شود. زگیل تناسلی در گروه‎های چنتایی و در اندام تناسلی به وجود می‎آید. رنگ زگیل تناسلی هم رنگ با پوست شخص است. لازم است بدانید این ویروس به خودی خود خطرناک نیست اما می‎تواند سبب بروز سرطان و یا سایر مشکلات گردد.

علل ابتلا به زگیل تناسلی

علت عمده ابتلا به زگیل تناسلی رابطه جنسی ناسالم است. این ویروس تحت عنوان عفونت جنسی از فرد مبتلا به فرد فرد سلم انتقال می‎یابد. البته ممکن است در برخی موارد از مادر آلوده به این بیماری در طی زایمان طبیعی به نوزاد منتقل شود. از دیگر دلایل ابتلا به زگیل تناسلی در بانوان می‎توان به استفاده از تیغ و ژیلت آلوده و یا اپلاسیون اشاره نمود. البته لازم است بدانید افرادی با شرایط زیر بیش از دیگران در معرض اببتلا به زگیل تناسلی قرار دارند:

 • مبتلایان به ایدز، سرطان، عفونت
 • دریافت کنندگان عضو جدید
 • مصرف بیش از حد قرص ضدبارداری
 • شروع فعالیت‎هی جنسی در سن پایین
 • استرس و اضطراب

پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی

همیشه بهترین روش درمان یک بیماری پیشگیری از ابتلا به آن است. زگیل تناسلی به دلیل امکان نهفتگی آن از جمله بیماری‎هایی می‎باشد که پیشگیری از ابتلا به آن سخت‎تر است اما افراد می‎توانند با رعایت برخی نکات ضروری از بروز آن پیشگیری نمایند. از جمله:

 • رعایت نکات بهداشتی
 • استفاده از کاندوم در روابط جنسی
 • عدم تعدد شرکای جنسی
 • عدم استعمال دخانیات
 • تزریق واکسن گارداسیل در سه نوبت

تشخیص زگیل تناسلی در اصفهان

پزشکان اغلب توصیه می‎کنند تا افراد به صورت مکرر و در دوره‎های زمانی مشخص به پزشک مراجعه نمایند تا مورد معاینه قرار گیرند. علت این مهم بیماری‎های نهفته‎ای همچون زگیل تناسلی می‎باشد که هر چند ممکن است نمود خارجی نداشته باشند اما فرد مبتلا به آن باشد. ممکن است برخی افراد به ین بیماری مبتلا باشند اما از وجود آن اطلاعی نداشته باشند و آن را به افراد دیگر منتقل نمایند. بهترین روش تشخیص زگیل تناسلی روش آزمایشگاهی آن می‎باشد. در این روش بخشی از زگیل بداشته می‎شود و در آزمایشگاه و به کمک ابزار مخصوص مورد بررسی قرار می‎گیرد.

درمان زگیل تناسلی اصفهان

در صورتی که زگیل تناسلی مانند هر بیماری دیگر به موقع تشخیص داده شود درمان آن نیز راحت‎تر صورت می‎پذیرد و آسیب و خطری فرد را تهدید نمی‎کند. اگرچه این عارضه خطرناک نیست اما ضروری است تا مورد درمان قرار گیرد تا از بروز عوارض جدی‎تر آن پیشگیری شود. درمان زگیل تناسلی می‎تواند به روش‎های مختلف صورت گیرد. انتخاب روش موثر بر عهده پزشک است که با معاینه بیمار و بررسی شرایط او تجویز می‎گردد. برخی از مهم‎ترین روش‎های درمان زگیل تناسلی عبارت است از:

 • دارو درمانی

پماد درمانی زگیل به صورت کرم است و بر روی موضع مورد نظر مالیده می‎شود. این روش درمان ممکن است چند هفته به طول بی‎انجامد.

 • کرایوتراپی

در کرایوتراپی زگیل منجمد می‎شود. پس از انجام این درمان تاول‎هایی در سطح پوست و در اطراف زگیل ایجاد می‎شود که با از بین رفتن آن‎ها زگیل نیز از بین می‎رود.

 • برق

برای انجام این روش درمانی پزشک از بی‎حسی موضعی برای بیمار استفاده می‎کند و سپس به کمک جریان الکتریکی زیگیل درمان می‎شود.

 • جراحی

در این روش طی یک عمل جراحی زگیل بریده شده و از بدن بیمار خارج می‎گردد.

 • لیزر

در لیزر درمنی یک اشعه قوی بر روی زگیل تابانده می‎شود تا بدین صورت ضایعه ایجاد شده سوزانده شود.

زگیل تناسلی در دوران بارداری و زایمان

اغلب مادران لازم است پیش از بارداری و تا زمان وضع حمل تحت نظر پزشک متخصص زنان قرار گیرند تا به لحاظ روحی و جسمی تحت مراقبت باشند این مهم سلامت جسمی مادر و نوزاد را تامین می‎کند. یکی از مواردی که در این دوران مورد معاینه قرار می‎گیرد ابتلا به زگیل تناسلی می‎باشد. برای اغلب مادران مبتلا به این عارضه پزشک زایمان سزارین را تجویز می‎نماید تا احتمال ابتلا نوزاد به زگیل از بین رود. هرچند که حتی اگر نوزاد در حین زایمان طبیعی مبتلا به آن شود بدن او طی یک ساز و کار طبیعی اقدام به دفع آن می‎نماید. اما اگر در مواردی بسیار نادر نوزاد مبتلا به زگیل در گلو شود ضروری است تا فوراً به کمک لیزر درمانی زگیل گلوی او سوزانده شود تا خطر انسداد مجرای تنفسی از بین رود.

نتایج حاصل از درمان زگیل تناسلی در اصفهان

در صورتی که زگیل تناسلی به موقع مورد تشخیص و درمان قرار گیرد احتمال از بین رفتن کامل این عارضه وجود دارد. البته میزان پایداری این درمان به مهارت پزشک، روش درمان و رعایت نکات ضروری توسط بیمار نیز وابسته است. به نحوی که در برخی موارد ممکن است به دلیل عدم رعایت نکات ضروری عارضه زگیل تناسلی پس از درمان عود نماید.

آخرین مطالب

محبوب ترین مقالات

 سوالات متداول جراحی زیبایی زنان(لابیاپلاستی)