عمل پرینورافی اصفهان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pocket
اشتراک گذاری در google

عمل پرینورافی اصفهان : شلی و افتادگی رحم یا پارگی پرینه (ناحیه‎ی بین مقعئ و واژن) از مشکلاتی است که ضروری است در صورت بروز فورا مورد درمان قرار گیرد. این دست مشکلات با انجام جراحی پرینورافی قابل درمان است. اگر کاندیدای این جراحی هستید لازم است پیش از انجام با شرایط و چگونگی انجام آن آشنایی کامل داشته باشید.

کاربرد جراحی پرینورافی

این جراحی برای افرادی با شرایط زیر ضروری است:

  • زیمان طبیعی
  • عدم رضایت از رابطه‎ی جنسی
  • افتادگی واژن
  • عفونت‎های غیرقابل درمان و مکرر
  • کاهش کیفیت رابطه‎ی جنسی

البته لازم به ذکر است در صورتی که فرد باردار باشد و یا قصد زایمان طبیعی داشته باشد بهتر است این جراحی را انجام ندهد زیرا امکان ابتلا مجدد به این بیماری برای او وجود دارد. همچنین فرادی که سیستم بدنی ضعیفی دارند نیز نباید جراحی پرینورافی انجام دهند.

چگونگی انجام عمل پرینورافی اصفهان

عمل پرینورافی اصفهان در واقع نوعی جراحی زیبایی و جوان سازی واژن است این جراحی نیازی به بستری شبانه بیمار ندارد. در پرینورافی پزشک اقدام به تنگ کردن اندام تناسلی و از بین بردن پارگی پرینه می‎نماید. این جراحی با نزدیک کردن دیواره‎های پشتی رحم انجام می‎شود. جراحی پرینورافی تحت بی‎حسی موضعی و یا بی‎هوشی عمومی انجام می‎شود بنابراین بیمار در طول درمان متحمل دردی نمی‎شود. این جراحی متفاوت با جراحی واژینوپلاستی است. پرینورافی به تنگ کردن جزئی واژن می‎پردازد در صورتی که عمل واژینوپلاستی کانال واژن را تنگ می‎کند.

مزایای جراحی پرینورافی

این جراحی اگرچه اغلب برای بیمارانی که دچار پارگی پرینه‎اند تجویز می‎شود اما همنطور که بیان شد برای درمان بیماریی‎های دیگر نیز مورد استفاده قرار می‎گیرد. از مزایای انجام این درمان می‎توان به مواردی چون جوان سازی واژن، افزایش کیفیت و رضایت روابط جنسی، از بین رفتن عفونت‎های مکرر، ترمیم پارگی پرینه و… اشاره نمود.

عوارض جراحی پرینورافی

پرینورافی اگرچه سبب ایجاد مزایای بسیاری برای فرد می‎شود اما این بدان معنا نیست که هیچگونه عوارضی در پی نداشته باشد. پرینورافی یک جراحی کم خطر است که خون‎ریزی، عوفنت ناشی از جراحی، ترشحاتی بد بو، ایجاد اسکار و… از عوارض احتمالی ناشی از آن است. البته لازم به ذکر است این عوارض در صورتی که فرد مراقبت‎های لازم را انجام دهد و جراحی توسط پزشک حاذق انجام گیرد قابل پیشگیری می‎باشد.

نکات ضروری عمل پرینورافی اصفهان

جهت کسب بهترین نتیجه‎ی ممکن از جراحی پرینورافی لازم است بیمار برخی موارد ضروری را رعایت نماید. اگرچه ممکن است این نکات با توجه به شرایط بیمار متفاوت باشد اما به طور کلی برخی از این موارد عبارت است از:

  • برقراری رابطه‎ی جنسی 6 تا 8 هفته پس از جراحی ممنوع است.
  • رژیم غذایی مناسب برای کسب نتیجه‎ی مطلوب در این درمان اهمیت بسیاری دارد. ضروری است در این رژیم از مصرف مواد غذایی که سبب یبوست می‎شود خودداری گردد. همچنین مصرف مایعات و ویتامین c کمک بسیاری در روند بهبودی بیمار دارد.
  • مصرف الکل و دخانیات قبل و بعد از جراحی، دوران نقاهت پس از جراحی را افزایش می‎دهد.
  • اگرچه لازم است در هر شرایطی مصرف هر نوع دارویی با تجویز پزشک مصرف شود اما پیش از جراحی و پس از آن اهمیت این امر بسیار بیشتر است و فرد باید داروهایی که از پیشتر مصرف می‎کرد را به اطلاع پزشک برساند. یکی از این دست داروها، داروی رقیق کننده‏‎ی خون است. مصرف داروهایی مانند آسپرین سبب افزایش احتمال خون‎ریزی بیمار در حین جراحی و پس از آن می‎گردد.
  • اگر بیمار میتلا به عفونت واژن باشد باید پیش از انجام پرینورافی بیماری او به صورت کامل درمان گردد.

هزینه عمل پرینورافی اصفهان

عمل پرینورافی اصفهان یکی از انواع جراحی‎های زیبایی است بنابراین هزینه‎ی آن نسبت به سایر جراحی‎های درمانی اندکی بیشتر است. هزینه‎ی دقیق این جراحی تا پیش از معاینه‎ی بیمار توسط پزشک و بررسی شرایط او امکان پذیر نیست زیرا این مبلغ وابسته به فاکتورهای بسیاری چون شرایط بیمار، علت انجام این جراحی، میزان بیماری، دستمزد پزشک و… است. شرکت‎های بیمه اغلب هزینه‎ی جراحی‎های زیبایی را تحت پوشش خود قرار نمی‎دهند مگر مواردی که انجام آن جراحی برای فرد ضروری باشد و عدم انجام آن سبب بروز مشکلات بیشتری برای او گردد. بنابراین پیش از شروع درمان لازم است با مشاور بیمه‎ی خود مشورت نمایید.

ماندگاری جراحی پرینورافی

میزان ماندگاری نتایج حاصل از جراحی پرینورافی وابسته به بیمار و پزشک معالج اوست. به این نحو که اگر نتیجه‎ی حاصل از این جراحی موفقیت آمیز باشد و همچنین بیمار موارد ضروری قبل و بعد از جراحی را به درستی انجا دهد نتایج حاصل از پرینورافی دائمی است. البته این ماندگاری به دلیل انجام جراحی نیز مربوط می‎شود. به طور کلی هیچ درمانی نمی‎تواند مانع بروز علائم پیری در افراد گردد. اگر پرینورافی برای جوان سازی واژن و یا رفع شلی آن در اثر افزایش سن صورت گیرد ممکن است با مرور زمان بیماری مجددعود نماید. همچنین اگر پس از پرینورافی بیمار زایمان طبیعی انجام دهد سبب بازگشت این بیماری می‎شود. اما اگر نکات ضروری به درستی رعایت شود نتایج مثبت این جراحی ماندگاری بسیاری خواهد داشت. به عنوان مثال کشیدگی سبب تاثیرگذاری منفی بر اندام مربوطه ‎می‎شود.

آخرین مطالب

محبوب ترین مقالات

 سوالات متداول جراحی زیبایی زنان(لابیاپلاستی)