لابیاپلاستی در اصفهان

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pocket
اشتراک گذاری در google

لابیاپلاستی در اصفهان : علاقه به زیبایی از غرایز انکار ناپذیر در هر انسانی است. زیبایی فرد سبب افزایش اعتماد به نفس او می‎شود. این زیبایی محدود به چهره نیست و داشتن اندام زیبا نیز اهمیت بسیاری دارد. یکی از اندام‎های بانوان که زیبایی آن نقش مستقیمی در اعتماد به نفس آن‎ها دارد اندام تناسلی است. این اندام از بخش‎های مختلفی تشکیل می‎شود که لابیا نیز یکی از آن‎ها است. لابیا در واقع عضو گوشتی است که در بیرون اندام تناسلی قرار دارد و از اندام‎های داخلی مانند کلیتوریس محافظت می‎کند. لابیا می‎تواند به دلایل مختلفی تغییر ظاهر دهد و بد شکل و یا بد رنگ و بو شود. در چنین شرایطی فرد می‎تواند با مراجعه به پزشک متخصص اقدام به بهبود عضو مورد نظر نماید. یکی از روش‎های درمان لابیا جراحی است. این جراحی زیبایی به رفع نواقص لابیا و افزایش زیبایی آن می‎پردازد. برای انجام جراحی لابیاپلاستی در اصفهان لازم است از تمام شرایط آن آگاهی کامل داشته باشید. در ادامه به بررسی این جراحی، عوارض و مزایای آن می‎پردازیم.

عمل لابیاپلاستی در اصفهان

برای انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی در اصفهان نیاز نیست فرد شرایط خاصی داشته باشد و قابل اجرا برای همه‎ی بانوان است اما پزشکان اغلب به افرادی با شرایط زیر این جراحی را پیشنهاد می‎کنند:

 • افرادی که با مشکلات ادرار مانند انحراف آن مواجه‎اند و مشکلات بهداشت فردی دارند.
 • افرادی که در هنگام برقراری رابطه‎ی جنسی درد زیادی دارند و یا تحریک کلیتوریس آن‎ها به دلیل پوسته‎ی اضافه‎ی کلاهک کلینوریس کم است.
 • کسانی که مبتلا به نواقصی در لابیا هستند و یا لابیای نامتقارن دارند.
 • کسانی که برای انجام برخی فعالیت‎ها و ورزش‎ها دچار مشکلاتی مانند درد و سوزش و ناراحتی می‎شوند.
 • افرادی که نمی‎توانند لباس تنگ بپوشند و دچار مشکل می‎شوند.
 • افرادی که از ظاهر اندام تناسلی خود به دلیل رنگ تیره‎ و یا افتادگی آن ناراضی هستند و اعتماد به نفس پایینی دارند.

انواع روش ‌عمل لابیاپلاستی

جراحی می‎تواند به روش‎های مختلفی انجام شود. روش انجام این جراحی براساس فاکتورهایی مانند شرایط فرد، میزان تغییرات مورد نظر او، تشخیص پزشک و… انتخاب می‎شود بنابراین لازم است پیش از انتخاب روش دلخواه فرد توسط پزشک معاینه شود. هرکدام از این روش‎ها مزایا و عوارض متفاوتی دارد پس ضروری است با نحوه‎ی انجام هر کدام آشنایی کامل داشته باشید و سپس اقدام به جراحی نمایید.

روش ‎های مختلف جراحی لابیاپلاستی در اصفهان عبارت است از:

 • لیزر

جراحی لابیاپلاستی به کمک لیزر امروزه محبوبیت بسیاری در بین زنان کسب کرده است که می‎توان از دلایل این محبوبیت به مواردی چون عوارض کم‎تر، عدم نیاز به بی‎هوشی، درد کم‎تر، کاهش احتمال عفونت و خون‎ریزی اشاره نمود. اغلب لیزر مورد استفاده در این روش لیزر مونالیزا تاچ است. این جراحی تحت بی‎حسی موضعی و در زمان بسیار کوتاهی انجام می‎شود. در بیشتر موارد جراحی لابیاپلاستی با لیزر ضروریت استفاده از بخیه از میان می‎رود زیرا برشی ایجاد نمی‎گردد.

 • RF

این روش عمل لابیاپلاستی به کمک نوعی لیزر حرارتی-رادیویی انجام می‎شود که توانایی اصلاح لابیاهای بزرگ و بدفرم را دارد. اگرچه این روش بدون درد است اما ممکن است در صورت حساسیت فرد پزشک از بی‎حسی‎های موضعی استفاده نماید. در روش RF پزشک به کمک دستگاهی مخصوص اشعه‎ی مورد نظر را به لابیا ارسال می‎کند تا اصلاحات لازم اتجام شود. این روش نیازی به ایجاد برش ندارد و به دلیل حرارت کم آن عوارض خاصی برای فرد ایجاد نمی‎کند. ممکن است این روش درمان به چند جلسه نیاز داشته باشد تا نتیجه‎ی مطلوب حاصل گردد.

 • جراحی

عمل لابیاپلاستی با جراحی تحت بی‎هوشی عمومی انجام می‎شود. این جراحی برای افرای با لایبای بزرگ تجویز می‎گردد. جراحی به کمک تیغ جراحی انجام می‎شود بنابراین نیاز به بخیه دارد اما بخیه‎های ناشی از این روش جذبی بوده و نیازی به کشیدن ندارد.

انواع تکنیک عمل لابیاپلاستی

جراحی تکنیک‎های مختلفی دارد که براساس نیاز فرد و شرایط او تکنیک منتخب تعیین می‎گردد. هر کدام از این تکنیک‎ها برای درمان نوع خاصی از نواقص مورد استفاده قرار می‎گیرد.

برخی از تکنیک ‎ها عبارت است از :

 • Seculped linear

این تکنیک با ایجاد چند برش در بالیا انجام می‎شود. تعداد برش‎های لازم در این تکنیک براساس میزان تغییرات مورد نظر بیمار تعیین می‎گردد.

 • V-wedge resection

این تکنیک برای افرادی مورد استفاده قرار می‎گیرد که خواهان ایجاد تغییرات کم هستند. نتیجه‎ی نهایی تکنیک مذکور ایجاد شکل V مانند برای لابیاها است. محبوبیت این تکنیک به دلیل حالت طبیعی‎تذ و خون‎ریزی کمتر آن است.

 • Z-plasty technique

این تکنیک بر خلاف تکنیک قبل برای افرادی است که قصد برداشت بافت بیشتری دارند. لابیاها در این تکنیک حالتی شبیه به Z می‎یابند.

 • Trim

این تکنیک برای از بین بردن تیرگی لابیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است تکنیک‎های مختلفی برای انجام عمل زیبایی وجود دارد. این تکنیک‎ها براساس شرایط فرد و نتیجه‎ی دلخواه او متفاوت است. در جلسه‎ی مشاوره‎ی پیش از عمل پزشک تکنیک لازم را تعیین می‎کند.

لابیاپلاستی در اصفهان

تفاوت روش‎ مختلف عمل لابیاپلاستی

این عمل همان طور که بیان شد می‎تواند به روش‎های مختلفی انجام شود. عمده‎ترین تفاوت این روش‎ها میزان اصلاحات لابیا است. اما به طور کلی روش لیزر برای انجام لابیاپلاستی محبوبیت بیشتری دارد زیرا بدون درد و خون‎ریزی انجام می‎شود و نیازی به بخیه ندارد همچنین به دلیل بی‎حسی موضعی این روش احتمال بروز عوارض ناشی از بی‎هوشی از بین می‎رود. اما روش جراحی نتایج مطلوب‎تر و ماندگارتری از خود بر جای می‎گذارد. اگرچه نظر بیمار برای تعیین روش عمل اهمیت بسیاری دارد اما در نهایت این تصمیم باید به کمک پزشک معالج اتخاذ گردد.

لابیاپلاستی در اصفهان چگونه انجام می‎شود

عمل زیبایی لابیاپلاستی عملی سرپایی و کم‎خطر است اما روش انجام آن نیز اهمیت بسیاری دارد. این عمل تحت بی‎حسی موضعی و یا بی‎هوشی عمومی در بیمارستان انجام می‎شود. البته انجام آن به روش لیزر و RF در مطب و کلینیک پزشک متخصص نیز امکان پذیر است. در طی این عمل پزشک اصلاحات مورد نظر بیمار اعم از کوچک و یا بزرگ کردن لابیاها و یا رفع سایر نواقص آن را انجام می‎دهد. در صورتی که این عمل به روش جراحی انجام شود پزشک به کمک ایجاد برش‎هایی در قسمت مورد نظر عمل را انجام داده و سپس برش‎ها را بخیه می‎نماید. همان طور که پیش‎تر بیان شد بخیه‎های این جراحی جذبی بوده و با گذشت زمان توسط بدن جذب می‎گردد. بخیه‎های مورد نظر در قسمت داخلی لابیا زده می‎شود بنابراین در معرض دید قرار ندارد. اما در دو روش دیگر اغلب نیازی به بخیه ایجاد نمی‎شود زیرا برشی انجام نمی‎گیرد و تمام جراحی توسط اشعه‎ی بی‎خطر لیزر انجام می‎شود.

مزایای انجام عمل لابیاپلاستی

انجام عمل به هر روش مزایای بسیاری برای فرد ایجاد می‎کند.

برخی از این مزایا عیارت است از :

 • از بین رفتن نواقص لابیا
 • ایجاد تقارن در لابیاها
 • ایجاد رنگ بهتر
 • بهبود شرایط بهداشتی فرد
 • افزایش اعتماد به نفس
 • افزایش کیفیت رابطه‎ی جنسی
 • انجام فعالیت‎های ورزشی به راحتی و بدون ایجاد درد و سوزش
 • احساس راحتی در لباس‎های تنگ

عوارض ناشی از انجام عمل لابیاپلاستی

اگرچه جراحی‎های زیبایی مزایای بسیاری همچون افزایش زیبایی و در پی آن افزایش اعتماد به نفس را برای فرد به ارمغان می‎آورد اما می‎تواند سبب بروز برخی خطرات نیز شود. عوارض ناشی از جراحی لابیاپلاستی که عملی سرپایی است در برخی موارد موقتی و گذرا است اما در برخی موارد دیگر می‎تواند حادتر نیز باشد. هرچند که فرد می‎تواند با رعایت نکات ضروری قبل و بعد از جراحی و همچنین کمک گیری از پزشک متخصص این عوارض را کاهش دهد اما ضروری است با آن‎ها آشنا باشد و با علم کافی اقدام به انجام جراحی نماید.

برخی از این عوارض شامل موارد زیر می‎شود :

 • امکان بروز عفونت
 • ایجاد اسکار (جای زخم)
 • خون‎ریزی
 • ایجاد نتیجه‎ی نامطلوب و عدم رضایت فرد از نتیجه‎ی نهایی جراحی
 • درد، تورم، التهاب، کبودی، سوزش و خارش که عوارض موقتی این جراحی است و با گذشت زمان از بین می‎رود.

نکاتی که پیش از عمل لابیاپلاستی باید انجام شود

پیش از انجام هر درمانی ضروری است فرد برخی نکات را رعایت نماید تا روند درمان به خوبی طی شود و فرد دوره‎ی نقاهت کوتاه‎تری را سپری نماید. این نکات پیش از انجام عمل توسط پزشک به اطلاع بیمار می‎رسد. برخی از نکاتی که لازم است فرد پیش از شروع عمل انجام دهد عبارت است:

 • پیش از شروع عمل واژن خود را به خوبی با آب و صابون شست‎وشو دهید و موهای زائد موضع مورد نظر را اصلاح نمایید.
 • در روز جراحی لباس گشاد بپوشید تا پس از اتمام عمل با مشکلی روبه‎رو نشوید.
 • از مصرف هر نوع مواد شیمیایی که سبب ایجاد حساسیت در موضع مورد نظر می‎شود بپرهیزید.
 • داروهای رقیق کننده‎ی خون سبب افزایش خطر خون‎ریزی در طول عمل و پس از آن می‎شود بنابراین از مصرف آن‎ها یک هفته پیش از عمل خودداری نمایید.
 • از مصرف الکل و دخانیات یک هفته پیش از عمل اجتناب نمایید زیرا روند دوران نقاهت را افزایش می‎دهد و همچنین سبب افزایش کبودی پس از عمل در موضع مورد درمان می‎گردد.
 • از رژیم غذایی مناسبی پیروی نمایید. ضروری است مصرف ویتامین C که سبب بهبود روند درمان می‎شود در این رژیم قرار گیرد. همچنین مصرف نمک باید کنترل شود زیرا سبب افزایش کبودی در ناحیه‎ی تحت درمان می‎شود. مصرف مواد غذایی که سبب بروز یبوست می‎گردد باید پیش از عمل متوقف شود.
 • در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید و یا دارویی مصرف می‎کنید لازم است پیش از شروع عمل به پزشک خود اطلاع دهید. این اطلاعات اهمیت بسیاری در روند درمان و تعیین روش عمل دارد.

عمل لابیاپلاستی در اصفهان

نکاتی که پس از عمل لابیاپلاستی باید انجام شود

همان طور که پیش از انجام لابیاپلاستی ضروری است برخی نکات رعایت شود پس از آن نیز برخی موارد باید انجام گردد. این نکات بر نتیجه‎ی نهایی عمل تاثیر بسیاری دارد بنابراین باید با دقت بسیار انجام شود. نکات ضروری پس از جراحی ممکن است براساس مواردی مانند روش عمل، شرایط فرد و… متفاوت باشد.

برخی از نکات کلی که پس از عمل باید انجام شود عبارت است از:

 • فعالیت‎های سنگین پس از عمل تاثیر بسیاری بر نتیجه‎ی عمل دارد زیرا می‎تواند سبب کشیدگی واژن شود. بنابراین از انجام فعالیت‎های سنگین و فعالیت‎هایی که سبب اصطکاک موضع مورد نظر می‎گردد مانند اسب سواری تا بهبود کامل بپرهیزید.
 • تا 6 هفته پس از عمل از برقراری رابطه‎ی جنسی خودداری نمایید.
 • استفاده از کمپرس سرد می‎تواند سبب کاهش التهاب و کبودی در موضع مورد درمان شود. البته توجه داشته باشید نباید بخ را مستقیما بر روی محل مورد نظر قرار دهید.
 • از نشستن در حمام و وان خودداری نمایید زیرا سبب بروز عفونت می‎شود. اما پس از دور می‎توانید به صورت ایستاده استحمام نمایید.
 • از مصرف کرم، ژل و پمادهایی که سبب بروز حساسیت می‎شود بپرهیزید. البته ضروری است پیش از مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت نمایید.
 • پوشیدن لباس تنگ تا یک هفته پس از عمل سبب ایجاد تغییر در نتیجه‎ی جراحی می‎شود بنابراین لباس گشاد بپوشید.
 • همان طور که پیش از عمل لازم است رژیم غذایی مناسب داشته باشید پس از عمل نیز ضروری است رژیم خود را رعایت نمایید تا بهبودی کامل کسب نمایید. از مصرف مواد غذایی فیبردار بپرهیزید زیرا سبب بروز یبوست و در نتیجه فشار بر برش‎ها می‎شود.

انتخاب پزشک مناسب جراحی لابیاپلاستی در اصفهان

اهمیت انتخاب پزشک مناسب به میزان اهمیت انتخاب روش مناسب برای جراحی لابیاپلاستی در اصفهان است. با وجود کم خطر بودن این جراحی، در صورتی که پزشک معالج تخصص و تبحر کافی برای انجام آن را نداشته باشد ممکن است عوارض و مشکلات خطرناکی برای فرد ایجاد شود زیرا موضع مورد درمان در این عمل عضو بسیار حساسی است که در صورت بروز اشتباهی هر چند کوچک ممکن است آسیب جبران ناپذیر ایجاد گردد. اما در صورتی که پزشک دانش کافی برای انجام لابیاپلاستی داشته باشد نه تنها احتمال ایجاد عارضه از بین می‌روند بلکه نتایج مطلوب با بالاترین ماندگاری ایجاد می‌گردد. برای انتخاب پزشک مناسب باید به معیارهای بسیاری چون سابقه‌ی عمل‌های مشابه، تجربه، مهارت، مدارک دانشگاهی معتبر پزشک، دقت بالا و… توجه شود.

مشاوره عمل لابیاپلاستی در اصفهان

پیش از انجام عمل ضروری است بیمار تحت معاینه‌ی پزشک قرار گیرد و جلسات مشاوره برگزار گردد. در این جلسات پزشک با معاینه‌ی بیمار و اطلاع از تمایلات وی برای ایجاد تغییرات روش و تکنیک عمل را تعیین می‌کند. بنابراین ضروری است با دقت بالایی در این جلسات حضور یابید و به سوالات پزشک خود پاسخ دهید. همچنین بیمار در جلسات مشاوره پیش از عمل امکان آن را می‌یابد تا سوالات ضروری خود را مطرح نماید و از شرایط انجام عمل آگاه گردد.

سیوالاتی که باید از پزشک بپرسید

 • آیا شرایط انجام لابیاپلاستی را دارم؟
 • روش پیشنهادی شما برای این عمل چیست؟
 • چه تکنیکی در این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
 • آیا این روش عوارضی نیز دارد؟
 • نتیجه‌ی نهایی حاصل از این عمل چگونه است؟
 • چه نکاتی قبل و بعد از عمل به روش منتخب شما باید انجام شود؟

سوالاتی که دکتر از شما ممکن است بپرسد

 • آیا سابقه‌ی بیماری دارید؟
 • آیا داروی خاصی مصرف می‌کنید؟
 • انتظار ایجاد چه نتایجی از این عمل دارید؟
 • آیا درد زیادی در هنگاه رابطه‌ی جنسی احساس می‌کنید؟
 • و…

ماندگاری عمل لابیاپلاستی در اصفهان

در اغلب موارد می‌توان انتظار ایجاد نتایجی دائمی از لابیاپلاستی داشت اما اگر این عمل جهت از بین بردن تیرگی لابیا مورد استفاده قرار می‌گیرد در صورتی که فرد مجدد، مواردی که سبب بروز این تغییر رنگ می‌شود را انجام دهد امکان عودت عارضه وجود دارد. بنابراین ماندگاری نتایج نه تنها به روش درمان و پزشک معالج بلکه به رعایت‌ نکات ضروری توسط فرد نیز وابسته است.

آخرین مطالب

محبوب ترین مقالات

 سوالات متداول جراحی زیبایی زنان(لابیاپلاستی)